0312 911 83 10
·
av.fatiharas@gmail.com
·
Pzt-Cuma 09:00-18:00
DANIŞMANLIK

Vergi Ceza Avukatı

sahte fatura düzenleme suçu

Vergi Ceza Avukatı

Vergi cezalarıyla ilgili hukuki sorunlarınız varsa, vergi ceza avukatı size yardımcı olacaktır. Vergi cezaları, vergi mevzuatına uymayan veya vergi yükümlülüklerini yerine getirmeyen kişilere verilen cezalardır. Sahte fatura düzenleme ve sahte fatura kullanma gibi vergi kaçakçılığı suçlarının yaptırımı hapis cezası ve 3 kat vergi ziyaı cezalı tarhiyat olabilir.

Uygulamada, inceleme elemanları çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak elde ettikleri tespit ve delillerin değerlendirilmesi neticesinde vergi tekniği raporu düzenlemektedirler. Bu raporlarda, mükelleflerce düzenlenen belgelerin (kısmen veya tamamen) mal/hizmet hareketine dayanmayan belgeler olduğu belirtilmektedir. Bu suçu işleyenler hakkında düzenlenen vergi suçu raporu, yukarıda belirtilen 367. madde gereğince kamu davası açılmak üzere, mükellef ilgili Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmektedir. Vergi ceza avukatı, bu tür cezalarla ilgili hukuki danışmanlık ve temsil sağlayarak müvekkillerine hizmet verir.

Ankara vergi ceza avukatı hizmetleri

Danışmanlık: Vergi ceza avukatı; vergi mevzuatına uygun davranmanıza yardımcı olur. Vergi yasalarını anlamanıza ve uygun adımları atmanıza yardımcı olurlar.

Temsil: Vergi incelemeleri sırasında veya vergi cezası davalarında sizi temsil edebilirler. Mahkemede veya vergi inceleme süreçlerinde haklarınızı savunurlar.

Cezaları Azaltma veya İptal Etme: Vergi cezalarını azaltmak veya iptal etmek için gerekli hukuki süreçleri yönetebilirler. Hatalı veya haksız yere verilen cezaların düzeltilmesi için çaba gösterirler.

Anlaşmalar ve Uyum: Vergi cezalarını önlemek veya azaltmak için uygun vergi planlaması stratejileri geliştirebilirler. Vergi yasalarına uygun hareket etmeniz için size rehberlik edebilirler.

Dava Hazırlığı: Eğer vergi cezası nedeniyle bir dava açılması gerekiyorsa, dava sürecini hazırlarlar. Delilleri toplar, savunma stratejileri oluşturur ve mahkemede sizi temsil ederler.

Adli Vergi Ceza Davası: Hürriyeti bağlayıcı hapis cezası gerektiren vergi kaçakçılığı suçları için Asliye Ceza Mahkemesinde ceza davası açılması durumunda, uzman vergi ceza avukatı tarafından sanığın ceza almaması veya en az cezayı alması için gerekli müdafilik hizmeti verilir.

Özel Esaslar DavasıSahte fatura kullanma ve sahte fatura düzenleme iddiasıyla özel esaslara (kod listesine) alınan mükelleflerin, bu listeden çıkartılması için açılan davadır.

Vergi ceza avukatı seçerken, vergi mevzuatı konusunda deneyimli, yerel yasalara hakim, dürüstlük ve gizliliğe önem veren bir avukat bulmanız önemlidir. Hukuki danışmanlık veya temsil ihtiyaçlarınız için yerel baro kayıtlarını kontrol ederek uygun bir avukatı bulabilirsiniz.

ankara vergi ceza avukatı

Vergi Ceza Avukatı Ücreti

2023 tarihli Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre Vergi Mahkemelerinde takip edilen dava ve işlerde, duruşmasız ise 10.500,00-TL, duruşmalı ise 20.900,00-TL’den az ücret talep edilemez. Vergi kaçakçılığı suçu için Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davalar içinse asgari tarife ücreti 17.900-TL’dir. Bu ücretler her dosya başına ayrı ayrı hesaplanır.

Avukatlık ücreti, bu tutarlardan aşağıda kalmamak şartıyla, davanın mahiyeti ve tutarı göz önünde bulundurularak tarafların anlaşmasına göre belirlenmektedir.

Ankara Barosu önerilen ücret tarifesi için tıklayınız.

Ankara Vergi Ceza Avukatı İletişim Bilgileri:

✅Ankara Vergi Ceza Avukatı:Av. Dr. Fatih ARAS
✅ Telefon ve Whatsapp :0312 911 83 10
✅ Adres:

Beştepe Mahallesi Meriç Sokak Milaslı 2000 Plaza No: 5/A Kat:7 D: 23 Yenimahalle/ ANKARA

✅ Mail:av.fatiharas@gmail.com 

Diğer Makaleler

Call Now Button